Субота, 20.04.2024, 01:53

«  Жовтень 2014  »
Головна » 2014 » Жовтень » 1 » Ліцеїсти – справжні котляревці!
Ліцеїсти – справжні котляревці!

9 вересня – особлива дата для учнів і вчителів Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1, адже це день народження зачинателя нової української літератури І.П. Котляревського, ім’я якого носить цей заклад. Щороку тут проводяться заходи по вшануванню його пам’яті. Цього разу до традиційного конкурсу стіннівок,  літературного радіожурналу, перегляду фільмів про І.П. Котляревського та екранізації славнозвісної «Наталки Полтавки» додалися нові цікаві форми популяризації творчості  славетного полтавця. Ліцеїсти протягом тижня уважно перечитували рядки  «Енеїди» та «Наталки Полтавки», вишукуючи крилаті вислови для ілюстрованих листівок з афоризмами, які мав змогу прочитати кожен, йдучи коридорами закладу, напружено працював театральний гурток, у неймовірно стислі терміни готуючи інсценізацію, творився сценарій урочистої лінійки.

245-річчя славетного земляка  ліцеїсти і їх наставники святкували у вишиванках, виявляючи цим свою повагу до культури рідного народу. У вестибюлі ліцею біля пам’ятника письменнику вишикувалася дружна родина котляревців. Про велич громадянського й творчого подвигу автора «Енеїди» розповіла учням учитель української мови та літератури В.М. Гайдамака. Вона закликала їх своїми успіхами в навчанні примножувати славу закладу, який носить ім’я Великого Українця. А потім слово взяли учні, представивши парад героїв Котляревського. Тут були Наталка й Петро, возний Тетерваковський і Терпилиха, Зевс та Еней. Закінчили свій виступ ліцеїсти мудрими словами з п’єси «Наталка Полтавка», які прозвучали  у супроводі оркестру народних інструментів під керівництвом А. Співака:

Де згода є в сімействі, де мир і тишина,

Щасливі там люди, блаженна сторона!

Після уроків  учням 8-9-х класів учасники театрального гуртка під керівництвом педагога-організатора Н.В. Науменко  показали фрагменти славнозвісної «Наталки Полтавки». Своїм співом і талановитою грою присутніх вразила  учениця групи ОІФ-32 М. Троцька (Наталка), улюбленець ліцеїстів, майстер комічних ролей учень групи П-33  О. Прокопенко (Возний). З нелегким завданням – створити образ Терпелихи- чудово справилась учениця групи ІФ-42 К. Туболєва. Чарував своєю вродою та  щирістю і виконавець ролі Петра – О. Бондар (ОІФ-22). Закінчилося свято в актовій залі ліцею бурхливими оплесками глядачів, серед яких було багато батьків.

Переглядів: 681 | Додав: licey1 | Рейтинг: 0.0/0