П`ятниця, 19.04.2024, 09:08

«  Жовтень 2014  »
Головна » 2014 » Жовтень » 1 » Незабутня зустріч
Незабутня зустріч

22 вересня, у переддень святкування 71-ї річниці визволення Полтави від німецько-фашистських загарбників, учні групи  П-23  Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П. Котляревського зустрілися з легендарним полтавцем - учасником Великої Вітчизняної війни,  полковником  у відставці Василем Мусійовичем Глущенком. Уродженець села Білики Кобеляцького району, він 16-річним хлопчаком потрапив на фронт помічником кухаря, а закінчив бойовий шлях у Берліні у званні лейтенанта. Тричі горів у танку, але мрія дожити до Перемоги не покидала.

Кажуть, сміливі завжди мають щастя. У цьому вкотре переконала і зустріч з цією непересічною людиною. Свою розповідь ветеран почав словами: «Я щасливий, бо живу» (13 жовтня Василю Мусійовичу виповниться 90 років!). Розповідь про кожен період свого життя він починав цією фразою: «Я щасливий, бо тричі горів у танку, але вижив!», «Я щасливий, бо брав Берлін і розписався на стіні Рейхстагу». «Щасливий, бо, отримавши смертельну дозу радіації при випробовуванні ядерної зброї, не помер, а, перенісши неймовірні страждання, одужав». Останнє «я щасливий» було таке: «Я щасливий, бо бачу сонце!(сивочолий ветеран більше майже нічого не бачить)» І прочитав про це вірша – такого життєствердного, оптимістичного, що діти завмерли, а учителька заплакала.

Були розповіді про війну: бої на Курській дузі, на Дніпрі, визволення Польщі. Старий солдат показав справжнє обличчя війни. Але дев’яностолітній ветеран учив підлітків іншому - любити життя, творити власну долю, усвідомлювати, що щастя – це кожна мить, яку треба наповнити сенсом. Цей досвід людини, яка власним  життям довела, що за все треба боротися до кінця, воістину безцінний. Ліцеїсти  проводжали Василя Мусійовича оплесками, стоячи, як героя.

Переглядів: 588 | Додав: licey1 | Рейтинг: 0.0/0