Понеділок, 04.03.2024, 10:03
Вітаю Вас Гість | Реєстрація | Вхід

Полтавський міський багатопрофільний

                 ліцей №1

         ім. І.П. Котляревського

Меню сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Пошук
Календар
«  Березень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту

Статут

СТАТУТ

Полтавського міського

 багатопрофільного ліцею №1

ім. І.П.Котляревського

Полтавської міської ради

Полтавської області

( нова редакція)

 

  

  

І. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

 

1.1.                     Полтавський міський національний ліцей №1 ім. І.П.Котляревського зареєстровано розпорядженням виконавчого комітету Полтавської міської ради народних депутатів №948-р від 22.10.1992, перереєстровано в Полтавський міський ліцей №1 ім. І.П.Котляревського розпорядженням виконавчого комітету Полтавської міської ради №1047-р від 29.12.2000 та  згідно з рішенням виконавчого комітету Полтавської міської ради №327 від 29.12.2004 змінено назву на Полтавський міський ліцей №1 ім. І.П.Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області.

Полтавський міський ліцей №1 ім. І.П.Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області змінює назву на Полтавський міський багатопрофільний ліцей №1 ім. І.П.Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області відповідно до рішення сорок шостої сесії Полтавської міської ради п’ятого скликання від 10.12.2009 р.

1.2.                     Організаційно-правова форма –комунальний заклад.

1.3.                    Полтавський міський багатопрофільний ліцей№1 І.П.Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області належить на праві власності територіальній громаді м. Полтава.

1.4.                     Місцезнаходження  ліцею: м. Полтава, вул. Шевченка,14.

1.5.                     Повна назва навчального закладу: Полтавський міський багатопрофільний ліцей №1 ім. І.П.Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області, скорочена назва – ліцей №1.

1.6.                    Полтавський міський багатопрофільний  ліцей №1 ім. І.П.Котляревського є юридичною особою, має самостійний баланс, реєстраційні рахунки в територіальних органах Державного казначейства, печатку, штамп, ідентифікаційний код, власну символіку.

1.7.                     Засновником  (власником) ліцею№1 є Полтавська міська рада (далі -засновник).

1.8.                      Ліцей №1 – багатопрофільний загальноосвітній навчально-виховний заклад, що забезпечує здобуття здібною та обдарованою учнівською молоддю  освіти понад державний освітній мінімум через опанування змісту профільних предметів на поглибленому рівні.

1.9.                       Головними завданнями ліцею№1 є:

-          виховання морально і фізично здорового покоління;

-          створення умов для здобуття учнями профільної та до профільної освіти понад державний освітній мінімум ;

-          здійснення науково – практичної підготовки здібної та обдарованої молоді, забезпечення на цій основі інтелектуального, творчого, культурного потенціалу держави шляхом креативної орієнтації навчально – виховного процесу на розвиток природних позитивних нахилів, здібностей та обдарованості учнів, потреби й уміння самовдосконалюватися;

-          виховання громадян України

-          виховання патріотів рідного міста;

-          виховання шанобливого ставлення до родини, поваги до народних традицій і звичаїв, державної та рідної мови, національних цінностей українського народу та інших народів, націй і народностей;

-          формування громадянської активності, громадянської позиції, власної гідності, почуття національної самосвідомості, готовності до трудової діяльності, відповідальної за свої дії;

-          виховання в учнів поваги до Конституції України, державних символів, прав і свобод людини і громадянина, відповідальності перед законом за свої дії, свідомого ставлення до обов’язків;

-          розвиток особистості учня;

-          надання учням можливостей для реалізації творчих потреб, забезпечення умов для оволодіння практичними уміннями й навичками наукової, дослідно-експериментальної діяльності, певного рівня професійної підготовки;

-          пошук і відбір для навчання талановитої молоді;

-          виховання свідомого ставлення до свого здоров’я та здоров’я інших громадян як найвищої соціальної цінності, формування засад здорового способу життя, збереження і зміцнення фізичного та психічного здоров’я учнів;

-          оновлення змісту освіти, розробка й апробація нових педагогічних технологій, методів і форм навчання та виховання.

1.10.                 Ліцей №1 у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», Положенням про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 27.08.2010р. №778, Концепцією профільного навчання, власним Статутом та іншими нормативно-правовими актами .

1.11.                Необхідні зміни та доповнення до Статуту можуть вноситись через додатки до Статуту або через нову редакцію Статуту, які затверджуються рішенням Засновника.

1.12.                Діяльність ліцею№1 будується на принципах гуманізму, демократизму, незалежності від політичних, громадських і релігійних організацій та об’єднань, взаємозв’язку розумового, морального, фізичного й естетичного виховання, органічного поєднання загальнолюдських духовних цінностей з національною історією й культурою; диференціації та оптимізації змісту й форм освіти, науковості, розвиваючого характеру навчання та його індивідуалізації.

1.13.               Ліцей№1 здійснює діяльність у межах своєї компетенції, передбаченої законодавством України та цим Статутом .

 Ліцей№1 несе відповідальність перед особою, суспільством і державою за:

-          безпечні умови освітньої діяльності;

-          дотримання державних стандартів освіти;

-          дотримання договірних зобов’язань з іншими суб’єктами освітньої, виробничої, наукової діяльності, у тому числі зобов’язань за міжнародними угодами;

-          дотримання фінансової дисципліни.

1.14.               Мова навчання у ліцеї№1 – українська.

       Вибір профілів навчання на кожний навчальний рік здійснюється адміністрацією ліцею за погодженням з Радою ліцею та педрадою,  управлінням освіти виходячи з реальних можливостей забезпечення високого рівня навчання, наявності кваліфікованих педагогічних кадрів, потреб учнів.

    Класи у закладі формуються за погодженням з управлінням освіти згідно з нормативами їх наповнюваності,встановленими законодавством, з урахуванням наявності приміщень, що відповідають санітарно-гігієнічним вимогам для здійснення навчально-виховного процесу.

1.15.               Ліцей №1 має право:

-          проходити в установленому порядку державну атестацію;

-          визначати форми, методи й засоби організації навчально-виховного процесу;

-          визначати варіативну частину робочого навчального плану;

-          спільно з вищими навчальними закладами, науково-дослідними інститутами та центрами проводити наукову-дослідницьку, експериментальну, пошукову роботу, що не суперечить законодавству України;

-          використовувати різні форми морального й матеріального заохочення до учасників навчально-виховного процесу;

-          надавати платні освітні послуги на договірній основі у відповідності до норм чинного законодавства;

-          залишати у своєму розпорядженні й використовувати власні надходження в порядку, визначеному законодавством України;

-          укладати угоди про співробітництво з іншими закладами освіти, підприємствами та науковими установами (у тому числі й зарубіжними) відповідно до чинного законодавства;

-          використовувати на договірних засадах матеріально-технічну базу вищих навчальних закладів, позашкільних, науково-дослідних установ тощо.

1.16.               У ліцеї №1 створюються та функціонують:

-          предметні методичні об’єднання;

-          методичне об’єднання класних керівників;

-          науково-методична рада;

-          педагогічна рада;

-          Рада ліцею.

           Також може створюватися піклувальна рада ліцею.

1.17.               Медичне обслуговування учнів здійснюється фахівцями дитячої міської клінічної лікарні м. Полтава. Відповідні умови для його організації забезпечуються адміністрацією ліцею№1 .

1.18.               Взаємовідносини ліцею з юридичними і фізичними особами визначаються угодами, що укладені між ними.

1.19.               Мікрорайон для ліцею№1 не встановлюється. Учні зараховуються незалежно від місця їх проживання.

Повністю статут /statut_liceju-7_veresnja_2011-ostannij.doc