Вівторок, 19.03.2024, 11:35

Правила конкурсного приойму

Правила конкурсного прийому до Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 ім.І.П.Котляревського Полтавської міської ради Полтавської області

1.Загальні положення

1.     Ліцей №1 – багатопрофільний навчальний заклад, що забезпечує здобуття здібною та обдарованою учнівською молоддю освіти понад державний освітній мінімум через опанування змісту профільних предметів на поглибленому рівні.

2.     Мова навчання у ліцеї №1 – українська.

2. Особливості організації навчання у ліцеї №1

1. Термін навчання в ліцеї 4  роки.

2. У структурі ліцею встановлюються 1-4 курси, що відповідають 8 – 11 клсам середньої загальноосвітньої школи.

3. До ліцею можуть вступати учні загальноосвітніх навчальних закладів міста Полтави незалежно від району їх проживання.

4. Конкурсні випробування під час вступної кампанії здійснюється на безоплатній основі.

3. Зарахування учнів до ліцею №1

1. До ліцею №1 зараховується учні, які закінчили 7,8 та, як виняток, 9-ий класи загальноосвітніх шкіл, гімназій міста і пройшли  конкурсний відбір. Зарахування учнів загальноосвітніх шкіл до випускного класу ліцею №1 не допускається.

2. У приймальну комісію ліцею подаються такі документи: заява батьків, копія свідоцтва про народження, табель успішності, копії дипломів переможців конкурсів, олімпіад, змагань тощо, особова справа, медична картка встановленого зразка, анкета встановленого зразка.

3. Прийом документів зарахованих учнів проводиться до 30 червня, а при проведенні додаткового набору – до 1 вересня.

4. Учні, які за підсумками конкурсу не зараховані до ліцею №1, продовжують навчання в попередньому закладі освіти.

5. Учні, які за підсумками зараховані до ліцею №1, але без поважних причин на 1 липня не надали в приймальну комісію повний пакет документів, відраховуються з ліцею. На звільнені місця може проводитися конкурсний прийом.

4. Умови конкурсного відбору

1. Заяви на вступ до ліцею №1 приймаються секретарем приймальної комісії від батьків чи осіб, що їх замінюють, у період з 1 січня по 30 травня та у випадку додаткового набору – з 1 по 15 серпня.

2. Прийом на навчання в ліцей проводиться на конкурсній основі відповідно до його Статуту за результатами вступних екзаменів та співбесіди.

3. Без вступних випробувань, за результатами співбесід та творчих випробувань, на пільгових умовах зараховуються:
- призери  III обласного етапу Всеукраїнських предметних олімпіад з усіх дисциплін, за винятком трудового навчання;
- призери II міського етапу олімпіад з профільних дисциплін відповідно до профілю, на який планує вступити абітурієнт;
- учні, які закінчили підготовчі курси в ліцеї з оцінками за випускні іспити з української мови та (або) математики достатнього та високого рівнів (за наявності письмової заяви їх батьків про зарахування результатів випускних іспитів як вступних).

4. До вступних екзаменів допускаються абітурієнти, які закінчили сьомий чи восьмий (як виняток - дев’ятий) клас загальноосвітньої школи з річними оцінками не нижче шести балів з профільних дисциплін та які не мають оцінок низького рівня.

5. Вступники складають:

- письмовий іспит з української мови (диктант);

-комбінований усно-письмовий іспит з математики (за винятком учнів, які вступають до образотворчого профілю);

- творче випробування образотворчого спрямування (для учнів, які вступають до образотворчого профілю);

- тестування з інформатики (тільки учні, які  вступають до інформатичного профілю),
а також проходять співбесіду з членами приймальної комісії в присутності батьків (осіб, що їх замінюють).

6. Вступні іспити, тестування, творчі випробування та співбесіди проводяться протягом червня (при проведенні додаткового набору – протягом серпня) за окремим графіком, що доводиться секретарем приймальної комісії кожному абітурієнту, який у визначений термін надав до приймальної комісії заяву про вступ до ліцею.

7. Рішення приймальної комісії про зарахування вступників до ліцею оголошується до 20 червня поточного року, а у випадку проведення додаткового набору – до 31 серпня.

5. Апеляція рішення приймальної комісії

1. Якщо учні, їхні батьки або особи, які їх заміняють, не згодні з рішенням конкурсної комісії, вони  можуть звернутися до голови цієї комісії з апеляцією. Апеляція подається протягом тижня після оголошення результатів конкурсу і розглядається протягом трьох днів від дня її подання.

2. Проведення додаткових випробувань під час розгляду апеляції забороняється.