П`ятниця, 26.04.2024, 16:51

«  Жовтень 2014  »
Головна » 2014 » Жовтень » 1 » Міжнародний конкурс учнівської та студентської молоді «Мій рідний край»
Міжнародний конкурс учнівської та студентської молоді «Мій рідний край»

12 вересня 2014 року у Львівському музеї  визвольних змагань відбулося чергове засідання Великої Ради з нагоди церемонії нагородження дипломантів Міжнародного конкурсу учнівської та студентської молоді «Мій рідний край» та їх керівників. Його організатором є Союз українок України, який  уже 17 років поспіль гуртує юних патріотів навколо ідеї відновлення зв’язку поколінь, любові до Батьківщини, бажання досліджувати її історію та літературу.

Цього року понад 100 учасників представили свої роботи на осуд компетентного журі, серед них 42 отримали призові місця.  До конкурсної комісії увійшли провідні науковці, доктори історичних, філологічних наук та ряд кращих педагогів України. Судейську раду очолила  Ростислава Федак, заступник голови Союзу українок України. Крім традиційних номінацій «Етнографічне дослідження», «Краєзнавче дослідження», «Проблеми національного виховання та гендерної політики», «Україна на новому шляху», «Літературознавство, мовознавство та фольклор», «Криниця духовності», «Екологія та здоров’я людини»,  судді виокремили ще одну «Шевченкіана». Сюди увійшли нариси, дослідження життя та творчості Тараса Шевченка як поета, художника та громадського діяча. Найкращі з них були опубліковані в антології «Шевченкіана», виданій до 200-ліття митця. Решту творів дипломантів надрукували у «Збірнику конкурсних робіт учнівської та студентської молоді».

До цієї книги увійшла п’єса «Один день на землі»  учениці  Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1, члена літературно-мистецької студії «Перевесло», Янко Ксенії.  Дівчина гідно представила своє місто і свій навчальний заклад , була нагороджена найвищою відзнакою «Перлина конкурсу «Мій рідний край». За плідну працю та неоціненний вклад у виховання нового покоління митців винагородили Тетяну Іванівну Балагуру, керівника студії «Перевесло».

Нагородження тривало протягом кількох годин. Відкривав дійство мер Львова Андрій Садовий. Свої вірші читали відомі поетеси Луганська і Києва, координатором заходу була Ростислава Федак. Кожному дипломанту пані Ростислава надала слово, тож усі могли подякувати своїм батькам, учителям, наставникам, розповісти, чому їх роботи є важливими  й актуальними, висловити свою громадянську позицію. Опісля офіційної частини учасників та їх керівників відвезли до львівського ресторану, де нагодували обідом. Наступного дня усім охочим була запропонована екскурсія історичною частиною міста Лева.

Атмосфера дводенної феєрії сприяла цікавим знайомствам, отриманням безцінного досвіду, спілкуванню нової генерації  з видатними особистостями сучасності.

Переглядів: 734 | Додав: licey1 | Рейтинг: 0.0/0